Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że młodzi rolnicy, którym przyznano premie w naborze przeprowadzonym w 2015 r., powinni składać wnioski o płatność, aby otrzymać pierwszą ratę przyznanej pomocy.
Korzystne dla podatników zmiany w opodatkowaniu działów specjalnych produkcji rolnej przewidują projektowane przepisy w sprawie tzw. norm szacunkowych, które mają obowiązywać począwszy od 1 stycznia 2017 r.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Przyjrzyjmy się proponowanym przepisom.
Praca w gospodarstwie rolnym niesie za sobą ryzyko wypadków, których ofiarami są nie tylko rolnicy, ale również członkowie ich rodzin. Grupowe lub indywidualne ubezpieczenie członków rodzin rolników od następstw nieszczęśliwych wypadków nie eliminuje ryzyka wystąpienia zdarzeń niebezpiecznych, pozwala jednak na pokrycie m.in. kosztów leczenia l...
Windykacja należności w rolnictwie to bardzo skomplikowany i długotrwały proces, który nierzadko kończy się w sądzie. Problemy, które są skutkiem tego, że nasz kontrahent zalega z płatnościami albo okazał się nieuczciwy, to choćby trudności w spłatach kredytów zaciąganych przez rolników. Dlatego warto dowiedzieć się, jak postępować, aby odzyska...
Od 1 stycznia 2017 r. zacznie obowiązywać Prawo łowieckie zmienione ustawą z 22 czerwca 2016 r. Nowa ustawa ureguluje wiele kwestii, o które już wcześniej wnioskowali rolnicy. Sprawdźmy zatem, na czym polegają zmiany, które wkrótce wejdą w życie.
Znane są propozycje kwot maksymalnych sum ubezpieczeń dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. W efekcie ich ustalenia zmianie ulegają wartości dopłat pochodzących ze skarbu państwa do składek ubezpieczenia opłacanych przez producentów rolnych.