Mimo że działalność kół gospodyń wiejskich nie ma komercyjnego charakteru, to jednak w niektórych obszarach są one traktowane na podobnych zasadach jak przedsiębiorcy. Dotyczy to również obowiązków ewidencyjnych oraz podatkowych. Sprawdź szczegóły.
Do 30 września 2022 r. koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację zadań związanych z działalnością statutową. Dotychczas wnioski o przyznanie pomocy złożyło ponad 10,2 tys. kół gospodyń wiejskich, na łączną kwotę 56,35 mln zł.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR. Sprawdź, ile pieniędzy można wygrąć.
Przepisy definiują koło gospodyń wiejskich jako dobrowolną, niezależną od administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego, samorządną społeczną organizację mieszkańców wsi, wspierającą rozwój przedsiębiorczości na wsi i aktywnie działającą na rzecz środowisk wiejskich. Przepisy dają też możliwość uzyskania przez koła gospodyń wiejsk...
Celem ustawy z 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich było wzmocnienie środowisk wiejskich poprzez wyposażenie kół gospodyń wiejskich w osobowość prawną i umożliwienie tym kołom w pełni samodzielnego działania we wszystkich stosunkach prawnych. W połowie kwietnia 2020 r. rząd przedstawił projekt nowelizacji przedmiotowej ustawy, który ...