Grzybice skórne bydła wywołuje najczęściej Trichophyton verrucosum. Dermatofit ten szerzy się drogą kontaktową i jeżeli raz dostał się do gospodarstwa – trudno się go pozbyć. Chorobie sprzyja duża wilgotność budynków gospodarskich, brak odpowiedniej wentylacji i słońca. Zachorowalność znacznie wzrasta jesienią i zimą, kiedy pogoda się zmienia. Jak leczyć grzybicę skóry i jak jej zapobiegać?
Wydajność krów mlecznych w Polsce wzrasta. Żywienie bydła mlecznego o wysokim potencjale produkcyjnym wymaga zatem coraz większej precyzji i wiedzy, jak odpowiednio bilansować dawkę pokarmową. Czy wszystkie pasze wymagają analizy? Jak przygotowuje się próbkę do badania?
Warzywa, oprócz swojej roli w żywieniu, mogą również być wykorzystywane jako dekoracje nie tylko ogrodów, ale i naszych stołów. Do łask wraca wiele starych gatunków, jak na przykład jarmuż. O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujmy się włączyć do upraw siew roślin ozdobnych?
Pracę w rolnictwie charakteryzuje okresowość i sezonowość. O ile w niektórych porach roku gospodarstwa nie wymagają zatrudnienia dodatkowych osób i wystarczy tylko praca właścicieli, o tyle w innych zatrudnienie musi się zwiększyć nawet do kilkudziesięciu osób. Okresowe zapotrzebowanie na pracowników oznacza, że musisz znaleźć nie tylko odpowiednią liczbę niezbędnych osób, ale również zaproponować im optymalną formę zatrudnienia i zabezpieczenia umów na wypadek kontroli lub wypadków. Omawiamy je w tym artykule.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może spodziewać się wielu zawiadomień o nierynkowości działań nabywców towarów i usług rolniczych. Wszystko za sprawą projektu zmian w przepisach . Po ich wejściu w życie wzmocni się znacząco dotychczasowa pozycja, w jakiej pozostaje rolnik w czasie zawierania i realizacji umów o dostawy produktów rolnych. Poznajmy szczegóły zmian i przekonajmy się, co oznaczają w praktyce.
Nowe, restrykcyjne przepisy o obrocie ziemią do nieruchomości rolnej nie dotyczą gruntów nabytych na licytacji komorniczej, którą zamknięto przed dniem wejścia w życie tych przepisów. Tak uznał Sąd Najwyższy w jednym z ostatnich wyroków. Poznaj szczegóły stanowiska sędziów.
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.