W związku z wejściem w życie unijnego rozporządzenia Komisji (UE) nr 2017/2229 z 7 grudnia 2017 r. zmieniającego załącznik I do dyrektywy 2002/32/WE w odniesieniu do maksymalnych zawartości ołowiu, rtęci, melaminy i dekokwinatu, konieczne stało się dostosowanie polskich przepisów do tych zmian. Stąd zmiany w rozporządzeniu w sprawie zawartości substancji niepożądanych w paszach. Co się zmieni? Czy pasze będą bezpieczniejsze?
Ostatnio coraz częściej można zauważyć wzrost liczby zatrudnienia cudzoziemców w naszym kraju. Polscy rolnicy bardzo chętnie wykorzystują tę możliwość, muszą jednak zdawać sobie sprawę, że mogą być skontrolowani przez Straż Graniczą oraz Państwową Inspekcję Pracy. Przekonaj się, co może skontrolować u Ciebie Straż Graniczna, a co PIP.
Ostatnio zwrócono się do mnie z problemem rękojmi przy zakupie zwierząt. Jakie konkretnie uprawnienia ma osoba dokonująca zakupu zwierząt, co może zrobić w przypadku, jeśli towar (zwierzę) nie odpowiada ustaleniom? Odpowiedzi udzielam w poniższym artykule.
Jeśli zawierasz umowy z kontrahentami, musisz brać pod uwagę, że któryś z nich będzie próbował uchylić się od spełnienia warunków umowy lub nie będzie w stanie ich spełnić. Dlatego zawierając umowę, bądź przygotowany na taką ewentualność. Warto więc zrobić wszystko, co tylko jest możliwe, aby należycie zabezpieczyć transakcję. Możesz na przykład żądać od kontrahenta zabezpieczenia wykonania umowy zastawem rejestrowym. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.