Na skuteczność zabiegów zwalczających szkodniki w sadach ma wpływ wiele czynników. To między innymi warunki atmosferyczne, objętość cieczy roboczej czy wielkość drzew. Żeby prawidłowo przeprowadzić opryskiwanie, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby czynniki te były optymalne dla produktu, który chcesz zastosować oraz dla agrofaga, którego chcesz ograniczyć.
W ramach zakończonej już II edycji konferencji „Od pola do stołu” odbył się panel dyskusyjny poświęcony marnowaniu żywności. Jak temu zapobiegać? Zapraszamy do obejrzenia transmisji.
Zapraszamy do obejrzenia modułu poświęconego zapobieganiu marnowaniu żywności. Znajdziesz tu m.in.:
W ramach zakończonej już II edycji konferencji „Od pola do stołu” odbył się bardzo ciekawy panel dyskusyjny poświęcony edukacji przyszłości w rolnictwie i produkcji. Zapraszamy do obejrzenia transmisji.
W ramach zakończonej już II edycji konferencji „Od pola do stołu” odbył się panel dyskusyjny poświęcony dobrostanowi zwierząt. Zapraszamy do obejrzenia transmisji.
Zapraszamy do obejrzenia modułu poświęconego dobrostanowi zwierząt. Znajdziesz tu m.in.:
Jednym z kluczowych założeń Europejskiego Zielonego Ładu jest ograniczanie do 2030 roku zużycia środków ochronnych roślin aż o 50%. Problem ten jest o tyle złożony, że poszczególni producenci wykonują różną liczbę zabiegów w sezonie. Nie jest łatwo wprowadzić jeden wspólny system dla wszystkich producentów. Wiele zależy od opłacalności uprawy, umiejscowienia gospodarstw czy warunków pogodowych w sezonie. Istnieją jednak rozwiązania, które możemy wprowadzić już dziś do naszych sadów. Jakie? Sprawdź w najnowszej poradzie wideo naszego eksperta.
Obejrzyj poradę wideo naszego eksperta na temat Tarcznika niszczyciela. Do tej pory szkodnik występował masowo w okolicach Opola Lubelskiego, coraz częściej zaczął już zasiedlać sady w rejonie Warecko-grójeckim. Jak z nim walczyć?
W ostatnich latach coraz większa grupa producentów ma problem z ograniczaniem Tarcznika niszczyciela w sadach jabłoniowych. Problem jest na tyle istoty, że w październiku z inicjatywy producentów jabłek w MRiRW odbyło się spotkanie poświęcone temu zagadnieniu. Szkodnik występujący do tej pory masowo w okolicach Opola Lubelskiego coraz częściej zasiedla sady w rejonie Warecko-grójeckim, stając się kolejnym, istotnym punktem w kalendarzu ochrony części sadowników. Obejrzyj poradę wideo naszego eksperta.
W kończącym się powoli sezonie w sadach jabłoniowych, podobnie jak w latach poprzednich mieliście Państwo najwięcej problemów z mszycami, owocówką jabłkóweczką oraz zwójkówkami. Chłodna wiosna spowodowała, że wielu z Was nie spodziewała się tak intensywnego pojawu mszyc, a zwłaszcza bawełnicy korówki. W wielu miejscach do dziś można zaobserwować pokaźne kolonie tego szkodnika, którego ograniczenie w tej części roku jest niezmiernie trudne. Jak zwykle też różne gatunki motyli, których gąsienice uszkadzają jabłka dały się we znaki wielu producentom.
Jakie jest zainteresowanie borówką? Za ile ją sprzedawać? O tym opowie nasz ekspert Piotr Skorupa w najnowszym filmie Agrodoradca TV.
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.