Stać Cię na sprzedawanie zboża za bezcen? Lubisz przepłacać za magazynowanie swoich plonów? Nie? Więc co Cię powstrzymuje przed budową własnej hali magazynowej?
Co Cię powstrzymuje przed budową własnej hali magazynowej:
Brak funduszy?
Brak wyboru?
Nieznajomość tematu?
Pora skończyć z wymówkami. Poznaj najczęściej wybierane rodzaje hal magazynowych. Każda z nich zagwarantuje Ci niezależność, możliwość negocjacji cenowych i bezpieczeństwo Twoich plonów.
Którą wybrać?
Nie ma jednego cudownego leku na wszystkie bolączki. Dlatego, jeśli ktoś proponuje Ci jedyne słuszne rozwiązanie Twoich problemów — zachowaj rozsądek. To Ty wiesz najlepiej, czego potrzebujesz:
Jak duże plony będziesz chciał przechować?
Czy chcesz je magazynować w sposób ciągły, czy jedynie okazjonalnie?
Czy potrzebujesz obiektu, który będzie pełnił jedynie funkcję magazynu, czy chcesz czegoś więcej?
Jaki masz budżet?
Dopiero kiedy odpowiesz sobie na te podstawowe pytania, możesz rozpocząć poszukiwania najlepszego rozwiązania.
To opcja, która jest najmniej wymagająca, jeśli chodzi o nakłady finansowe. Sprawdzi się najlepiej u inwestora, który:
potrzebuje miejsca do okazjonalnego składowania niewielkiej ilości zboża i innych płodów rolnych;
chce, aby magazyn służył również do innych celów, np. do garażowania maszyn i sprzętów rolniczych;
ma swoje pomysły na wykorzystanie wnętrza hali i szuka rozwiązań, które dadzą mu możliwość wprowadzania sezonowych modyfikacji.
BORGA — znany i ceniony producent hal przemysłowych, proponuje halę o konstrukcji stalowej, w której poszczególne segmenty wnętrza hali, możesz dopasować indywidualnie do roli, jaką mają pełnić. Chcesz przeznaczyć połowę hali na magazyn zbożowy, a drugą użytkować jako przechowalnię maszyn? Nic prostszego! Możesz dać upust swojej wyobraźni i zaaranżować przestrzeń według swoich potrzeb:
Zamów standardową, systemową halę Borga
Zaaranżuj wnętrze według własnego pomysłu, np.:
Samodzielnie postaw ścianki oporowe w miejscu, gdzie planujesz trzymać zboże (do wys. 2-2,5 m).
Zastosuj ścianki oporowe z desek lub płyt OSB, jeśli chcesz mieć możliwość ich demontażu.
Wymuruj ściankę pomiędzy słupami wewnątrz hali.
Projektuj, jak chcesz: w narożu, w połowie hali, dookoła – dowolnie.
W ten sposób zyskujesz przestrzeń, którą wykorzystasz zgodnie z aktualnymi potrzebami i łatwą do modyfikacji. A może wcale nie chcesz modyfikacji? Interesuje Cię tylko podstawowe rozwiązanie, które jest przystępne cenowo i jednocześnie zaprojektowane do konkretnego celu – przechowywania zboża?
Samodzielne wykonanie ścianek oporowych wiąże się nie tylko z niższymi kosztami inwestycji. To także swoboda działania i możliwość dostosowania obiektu do Twojej działalności, co w połączeniu z solidną i niezawodną konstrukcją stalową, zaprojektowaną przez doświadczonych projektantów BORGA, daje praktyczny i skuteczny duet – trwałe rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo i odpowiednie warunki przechowywania dla Twoich plonów.
To rozwiązanie przeznaczone jest do składowania dużej ilości zboża. Doceni je szczególnie przedsiębiorca, który:
planuje przechowywać większe ilości zboża lub innych plonów;
chce optymalnie wykorzystać przestrzeń składowania;
planuje korzystać z taśmociągu poziomego dla usprawnienia transportu zboża
potrzebuje magazynu o większej wysokości ze względu na wyładunek pojazdów transportowych.
Jeśli szukasz profesjonalnego magazynu o rozpiętości do 25 m i większej wysokości, to standardowy magazyn wykonany w metodzie hybrydowej będzie strzałem w dziesiątkę. Ta szczególna konstrukcja łączy w sobie zalety dwóch rozwiązań. Dolną część stanowi żelbetowa wanna, która przejmuje na siebie napór zboża. Jej wewnętrzne ściany są płaskie, aby umożliwić Ci swobodne operowanie ładowarką i sprzętem rolniczym. Elementy konstrukcyjne, które mogłyby wpłynąć na nierówność ścian wewnętrznych (np. wystające słupy), usytuowane są w tym przypadku na zewnątrz. Górną część obiektu stanowi konstrukcja stalowa, gdzie w części kalenicowej mocuje się specjalne podkonstrukcje, na których możesz poprowadzić taśmociąg do transportu zboża.
Projektanci BORGA pomyśleli także o zapewnieniu odpowiedniej wysokości, pozwalającej pojazdom transportowym na swobodny wyładunek. Hybrydowa konstrukcja umożliwia spiętrzenie zboża w obrębie wytrzymałej żelbetowej wanny i zabezpieczenie jej stożka trwałą stalową konstrukcją.
Otrzymujesz solidną, trwałą i bezpieczną halę magazynową w stosunkowo krótkim czasie i rozsądnych kosztach.
Oczywiście! W tym konkretnym przypadku BORGA oferuje nowatorskie rozwiązanie, które również łączy w sobie zalety stali oraz żelbetu. Sama konstrukcja stalowa jest jednak inaczej zorientowana w stosunku do wanny na zboże. Dlaczego? Ze względu na cenę. Chcąc obniżyć koszty budowy, specjaliści z BORGA opracowali innowacyjny typ konstrukcji, który również łączy zalety żelbetu i stali, jednak w tym przypadku obie konstrukcje pracują niezależnie. Napór zboża, podobnie jak w poprzednim rozwiązaniu, przejmuje wannażelbetowa, która nie zostaje nadbudowana (jak w poprzednim projekcie), ale obudowana konstrukcją stalową. W uproszczeniu — nakładamy halę stalową (słupy, zadaszenie oraz nadbudowę) na żelbetowe ściany oporowe.To rozwiązanie umożliwia projektowanie niezależnych konstrukcji, które minimalizują wzajemne oddziaływania i upraszczają proces projektowy. Bardziej fachowo – zmniejsza się przenoszenie obciążeń, a tym samym wpływ drgań i ruchów konstrukcyjnych. Dzięki temu można zastosować modułowe, standaryzowane elementy oraz systemy prefabrykowane. Efekt? Przyspieszenie budowy, ograniczenie ryzyka błędów i obniżenie kosztów realizacji. Czy jest coś jeszcze na twojej liście życzeń?
Niezależnie od tego, na który typ magazynu zbożowego się zdecydujesz, jedno jest pewne. Hale BORGA wykonane są zawsze z materiałów wysokiej jakości, potwierdzonej certyfikatami. Każdy etap produkcji jest nadzorowany przez specjalistów w efekcie czego, otrzymujesz produkt dopracowany w każdym szczególe. Dzięki zastosowaniu włókniny antykondensacyjnej nie musisz martwić się skroplinami na dachu, a konstrukcja jest solidna, trwała i bezpieczna. Zaprojektowana z myślą o wieloletnim użytkowaniu bez konieczności dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Może to właściwy czas, aby przestać płacić na innych i zainwestować we własny magazyn i niezależność?