Zasadniczo kwestię związaną z podniesieniem terenu działki w celu odprowadzenia wód opadowych i roztopowych należy podzielić na dwa aspekty – związany z prawem budowlanym (i procesem budowlanym) i związany z kwestią uzyskania zgody na odprowadzenie wód opadowych i roztopowych (a także na zmianę ukształtowania terenu na gruntach przylegających do wód). W tym artykule skupiamy się na kwestii związanej z uzyskaniem pozwolenia na odprowadzanie wód, a więc z punktu widzenia nowego Prawa wodnego.
Jak wiadomo, 1 stycznia 2018 r. wejdzie w życie nowa ustawa Prawo wodne. Wprowadza ona daleko idące zmiany w kwestii regulacji stosunków wodnych na terenie naszego kraju (np. utworzenie Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie – dalej jako Wody Polskie). Jedna ze zmian dotyczy m.in. kwestii lokowania nowych budowli na tzw. terenach zalewowych. Co ta zmiana oznacza dla rolników?
Już niebawem zacznie obowiązywać nowe Prawo wodne. Co prawda niektóre przepisy zaczęły obowiązywać wcześniej, lecz większość z nich wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r. Zmiany te są bardzo ważne dla rolników, ponieważ nakładają na nich nowe obowiązki. Jakie? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.
Dnia 26 kwietnia 2017 r. do Sejmu trafił projekt nowego Prawa Wodnego. Planuje się, że nowe przepisy, z kilkoma wyjątkami, zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku. Sprawdźmy, jakie zmiany będą dotyczyły rolników.
Z początkiem 2017 roku zacznie obowiązywać nowe Prawo wodne. Obszerny projekt zmienionej ustawy budzi liczne obawy rolników, które wydają się być uzasadnione. Co to tak naprawdę zmiany oznaczają dla rolników?
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.