W poprzednim numerze pisaliśmy o wykorzystaniu dronów w rolnictwie. Przedstawiliśmy również zasady legalnego wykorzystania tych maszyn. Wszystko dlatego, żeby nadążać za postępem technologicznym. Pojawiają się coraz nowsze systemy, maszyny i całe rozwiązania nie tylko ułatwiające pracę, ale wpływające na jej precyzyjność i efektywność ekonomiczną. Dotyczy to zarówno produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej. Polskie rolnictwo zmierza w kierunku tzw. rolnictwa precyzyjnego, które jeszcze kilka lat temu było pojęciem abstrakcyjnym, a dzisiaj staje się czymś realnym, tym bardziej, że jest wdrażane w coraz większej liczbie gospodarstw, zwłaszcza tych średnich i dużych.
Rozwój nowych technologii sprawia, że kolejne urządzenia znajdują zastosowanie w kolejnych branżach. Przykładem tego zjawiska mogą być drony, które są szeroko wykorzystywane w wojsku i produkcjach multimedialnych, a w przyszłości zapewne w branży kurierskiej. Obecnie intensywnie rozwija się możliwości wykorzystania dronów w rolnictwie. Już niedługo mogą się stać nieodzownym elementem prowadzenia efektywnego gospodarstwa rolnego. Jak zatem wykorzystywać drony w rolnictwie? Jakie uprawnienia są potrzebne do ich pilotowania?
Rolnictwo już od kilku lat staje się tą gałęzią gospodarki narodowej, w której poziom innowacyjności stale wzrasta. Postęp technologiczny sprawia, że pojawiają się coraz nowsze systemy, maszyny, czy też całe rozwiązania nie tylko ułatwiające pracę, ale zwłaszcza wpływające na jej precyzyjność i efektywność ekonomiczną. Dotyczy to zarówno produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej. Polskie rolnictwo zmierza w kierunku tzw. rolnictwa precyzyjnego, które jeszcze kilka lat temu było pojęciem abstrakcyjnym, a dzisiaj staje się czymś realnym, tym bardziej że jest wdrażane w coraz większej liczbie gospodarstw, zwłaszcza tych średnich i dużych.
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.