Każdy właściciel nieruchomości w granicach określonych przez przepisy i zasady współżycia społecznego może z niej korzystać i nią rozporządzać. Może na przykład obciążyć ją służebnością drogi koniecznej. Aby właściciel mógł korzystać ze swojej nieruchomości może także domagać się od właściciela innej nieruchomości ustanowienia takiej służebności na swoją rzecz. W tym artykule wyjaśniamy, na czym polega służebność drogi koniecznej, kto i w jakiej sytuacji może się domagać jej ustanowienia.
Służebność to nic innego, jak forma obciążenia cudzej nieruchomości w celu zwiększenia użyteczności innej nieruchomości (służebności gruntowe) albo zaspokojenie określonych potrzeb oznaczonej osoby fizycznej (służebności osobiste).
Służebność to nic innego, jak forma obciążenia cudzej nieruchomości w celu zwiększenia użyteczności innej nieruchomości albo zaspokojenia określonych potrzeb oznaczonej osoby fizycznej. Służebnością, która najczęściej występuje wśród rolników jest służebność drogi koniecznej. Sprawdźmy, kiedy i jak ją ustanowić.
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.