Choć ochrona sadów przed gryzoniami nie jest łatwa, można o nią zadbać nawet przy ograniczonych środkach. Przeczytaj poniższą poradę, aby przekonać się, jak to zrobić.
W ostatnich latach coraz większym zagrożeniem w sadach jabłoniowych jest bawełnica korówka (Eriosoma lanigerum). Ze względu na swój sposób żerowania jest szkodnikiem bardzo trudnym do zwalczania. W tym artykule przeczytasz, jak prawidłowo rozpoznać zagrożenie związane z masowym wystąpieniem bawełnicy korówki w sadzie oraz w jaki sposób skutecznie go ograniczać.
Bielik klonowiec powraca do polskich sadów. Coraz częściej i w większym nasileniu można go obserwować głównie w sadach jabłoniowych. Ten agrofag pochodzi prawdopodobnie z Europy, ale jest gatunkiem o szerokim zasięgu geograficznym. Do Ameryki Północnej został zawleczony prawdopodobnie wraz z porażonym materiałem szkółkarskim na początku XX wieku. Do dziś w miejscach jego występowania może wyrządzać znaczne szkody ekonomiczne. Jak sobie z nim radzić?
Wczesna wiosna to bardzo ważny czas w walce z groźnymi i uciążliwymi szkodnikami drzew jabłoniowych. O tej porze w sadzie możesz zaobserwować m.in.: przędziorki, mszyce, kwieciaka czy miodówki. Prawidłowa lustracja i redukcja wielkości populacji szkodników w tym okresie spowoduje znaczne ograniczenie problemu w dalszej części sezonu wegetacyjnego.
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.