Pytanie Czytelnika: Jakie rośliny są obecnie najczęstszym źródłem pasz dla bydła?
Pasze energetyczne stanowią cenny komponent w diecie wysokowydajnych krów i są niezbędnym komponentem dawki pokarmowej . Wpływają nie tylko na wyniki produkcyjne, ale również stan zdrowia zwierząt. Z uwagi jednak na wysoką podaż energii oraz na wysokie koszty zakupu lub produkcji, długość okresu ich stosowania powinna być uwarunkowana ilością produkowanego mleka, stanem kondycji zwierząt oraz optymalnymi wartościami wskaźników rozrodu.
W związku z wejściem w życie unijnego rozporządzenia Komisji (UE) nr 2017/2229 z 7 grudnia 2017 r. zmieniającego załącznik I do dyrektywy 2002/32/WE w odniesieniu do maksymalnych zawartości ołowiu, rtęci, melaminy i dekokwinatu, konieczne stało się dostosowanie polskich przepisów do tych zmian. Stąd zmiany w rozporządzeniu w sprawie zawartości substancji niepożądanych w paszach. Co się zmieni? Czy pasze będą bezpieczniejsze?
Ułatwienia dla przedsiębiorców i konsumentów poszkodowanych przez kartele stosujące nieuczciwą konkurencję. Takie zmiany w przepisach przyjął rząd 28 lutego 2017 r. Przyjęte zmiany są ważne również dla rolników.
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.