Najpowszechniejszym problemem zdrowotnym związanym z pracą są dolegliwości w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Wymagające często dużego wysiłku ręczne prace transportowe mogą stwarzać realne niebezpieczeństwo dla zdrowia. Zmiana wyrobionych, ale nie zawsze bezpiecznych nawyków pozwala na znaczne ograniczenie zagrożeń związanych z ręcznymi pracami transportowymi.
Praca w gospodarstwie rolnym wiąże się z wieloma zagrożeniami. Mogą one pochodzić z różnych źródeł – w tym od zwierząt gospodarskich. Znajomość dobrych i bezpiecznych praktyk pozwala zminimalizować ewentualne zagrożenia związane z ich obsługą. Dlatego w tym artykule przedstawiamy sposoby postępowania ze zwierzętami gospodarskimi, które zapewnią bezpieczeństwo Tobie i Twoim pracownikom.
Trwają konsultacje publiczne nowego rozporządzenia w sprawie bhp przy obsłudze zwierząt gospodarskich. Swoim zakresem będzie obejmowało dotychczas nieuwzględnioną w przepisach hodowlę zwierząt futerkowych, jeleniowatych oraz strusi. Ureguluje też kwestie bezpieczeństwa pracowników obsługujących zwierzęta wewnątrz zagród oraz zwierzęta uznane za niebezpieczne. Dzięki temu obsługa zwierząt ma być bezpieczniejsza.
© Wiedza i Praktyka
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.